محل تبلیغات شما

کوچک بودن حافظه تراشه‌های فلش ROM در مادربردهای AM4 شرکت AMD، این روزها مشکلات بسیاری را به همراه داشته است. سازندگان مادربرد به ناچار چند پردازنده را از لیست پشتیبانی بردهای سری 300 و 400 خود خارج کرده تا جا برای نمونه‌هایی از جمله سری Ryzen 3000 باز شود؛ با این وجود همچنان شاهد دسته و پنج نرم کردن سازندگان مادربرد با این مشکلات هستیم.

داستان از آنجایی آغاز می‌شود که تراشه‌های ROM مورد استفاده در بایوس مادربردهای AM4 دارای ظرفیت‌های 8 مگابایت برای مدل‌های سطح پایین از جمله A320 و 16 مگابایت برای دیگر تراشه‌ها، حتی X470 است. سازندگان مادربرد که تصور نمی‌کردند پشتیبانی از یک سوکت و چیپست تا چند سال ادامه یابد، تراشه‌هایی با ظرفیت‌های متوسط را به خدمت گرفته بودند. 

البته تجربه آنها در این زمینه باعث شده بود تا در مادربردهای X570 از تراشه‌های فلش 32 مگابایتی (256 مگابیت) استفاده نمایند. با تمام این تمهیدات، MSI دو راه حل را در پیش گرفته است که ظاهراً می‌تواند به این مشکلات پایان دهد. این شرکت در ابتدا اقدام به جایگزین کردن برنامه GSE-lite با ClickBIOS 5 می‌کند. حجم برنامه GSE-lite به مراتب کمتر بوده و می‌تواند در کنار آپدیت AGESA 1.0.0.3ab در یک تراشه 16 مگابایتی ROM نصب شود.

سپس این شرکت یک راه حل دوم را نیز در پیش گرفته است؛ تولید مادربردهایی با حافظه ROM بزرگ‌تر، برای جای دادن AGESA 1.0.0.3ab و ClickBIOS 5 به همراه آپدیت احتمالی در آینده. این مادربردها، سری MAX نام گرفته‌اند که از حافظه‌های فلش بایوس با ظرفیت 32 مگابایت (256 مگابیت) استفاده می‌کنند.بردهای مورد بحث که ابتدا با تراشه‌های سری 400 معرفی شده‌اند، برای نمایان ساختن تفاوت، از هیت سینک و خنک کننده‌هایی با رنگ آمیزی متفاوت بهره می‌برند. 

حال باید دید که دیگر سازندگان مادربرد چه فکری برای این مشکل خواهند کرد؛ تا آنجایی که می دانیم، برخی از آنها با حذف برخی از مدل‌ها از لیست پشتیبانی خود، محدود سازی را به عنوان بهترین راه حل در پیش گرفته‌اند؛ پس این اقدام MSI جای تشکر و ستایش دارد.


دیجیتال سیستم سری ,مشکلات ,سازندگان ,مادربرد ,مادربردهای ,حل ,سازندگان مادربرد ,را به ,راه حل ,در پیش ,این شرکتمنبع

کشف حفره امنیتی بزرگی در پروتکل بلوتوث که همه دستگاه های اپل و ویندوز را در معرض خطر قرار می‌دهد

دوره آموزشی HTML (قسمت اول)

قالب وبلاگی فولد برای رزبلاگ

قالب وردپرس متریکا نسخه حرفه ای +آموزش

دانلود قالب دوستی ها برای رزبلاگ

تبریک عید باستانی نوروز 98به تمامی کاربران سایت و پارسی زبانان سراسر

رم‌های GeIL Evo X II انتخاب را برای شما ساده کرده‌اند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
io Developer تور کیش از کرمانشاه Dell Subtitals رز شاپ قالب پاورپوینت حرفه ای روش های خرید اینترنتی ساک لوازم نوزاد دکتر ستایش azarca1001.rozblog.com کسب درآمد در خانه معرفی کالا فروشگاهی